US Stocks Closing on Bigger August Gain Than Bitcoin

Podczas gdy Bitcoin obserwuje sierpniowy zysk po raz pierwszy od trzech lat, kryptokur waluta nadal pozostaje w tyle za amerykańskimi zapasami na ten miesiąc.

Bitcoin handluje prawie 11.610 dolarów w czasie prasy, co stanowi wzrost o 2.27% od miesiąca do dnia dzisiejszego, zgodnie z indeksem cen Bitcoin Era CoinDesk.
Krypto waluta ostatnio wydrukowana zyskała w sierpniu w 2017 roku, kiedy ceny wzrosły o 66%.
W piątek, S&P 500, benchmarkowy indeks giełdowy Wall Street, obserwował 7.25% wzrost w sierpniu, zgodnie z danymi dostarczonymi przez TradingView.
pobierz-6-44

Bitcoin spotkał się z odrzuceniem w wysokich temperaturach powyżej 12,400 w dniu 17 sierpnia i od tego czasu został ograniczony do zakresu od 11,100 dolarów do 11,800 dolarów.
Zwyżka z lipca poniżej 9.000 dolarów utknęła w martwym punkcie wraz z osłabieniem popytu ze strony instytucji i makro traderów, na co wskazuje ostatni 30% spadek otwartych pozycji w kontraktach terminowych notowanych na Chicago Mercantile Exchange.

W piątek, notowane na giełdzie CME otwarte odsetki wynosiły 653 miliony dolarów, co oznacza spadek z rekordowego poziomu 948 milionów dolarów osiągniętego 17 sierpnia, według źródła danych Skew.
Rajd Bitcoina z 9000 dolarów do 12 400 dolarów obserwowany w ciągu czterech tygodni do 17 sierpnia towarzyszył 150% wzrostowi otwartych odsetek.

Możliwe, że inwestorzy zaczęli obracać pieniądze z Bitcoin i do kryptokur walut powiązanych z białą, gorącą, zdecentralizowaną przestrzenią finansową (DeFi).

Żeton pożyczkowy od zdecentralizowanej platformy pożyczkowej Aave zyskał w tym miesiącu 150%.
Inne nazwy DeFi, takie jak token Chainlink’s LINK dostawcy wyroczni oraz token COMP projektu pożyczkowego Compound, dodały odpowiednio 108% i 55%.
Eteryczna krypto waluta Ethereum również przyćmiewa bitcoin w skali miesiąca z ponad 20% wzrostem.
W przyszłości jednak oczekuje się, że obligacje skarbowe o ujemnej rentowności będą nadal napędzać wzrosty zarówno w Bitcoinach, jak i akcjach.

A Bitcoin, postrzegany jako wartościowy towar, może przyciągać większe zainteresowanie kupnem niż akcje, a oczekiwania co do amerykańskiej inflacji zaczynają przyspieszać w odpowiedzi na niedawną decyzję Rezerwy Federalnej o zasygnalizowaniu tolerancji dla wyższych cen.

Bitcoin wciąż spada o 40% w porównaniu z rekordową ceną 20 000 dolarów i wygląda na stosunkowo niedowartościowany w porównaniu z amerykańskimi akcjami, które są notowane na rekordowych poziomach nawet w obliczu trwającej epidemii koronaawirusa.
Według Joela Krugera, stratega walutowego w LMAX Digital, potencjalna korekta wartości akcji nadal stanowi zagrożenie dla Bitcoinu.
„Bitcoin jest nadal rozwijającym się aktywem i dlatego nadal nieco narażone w okresach ryzyka“, Kruger powiedział CoinDesk w czacie telegramowym.